3-6 Yaş Grubu S.S.S.

-Çocuklar oyun grubu ve okul öncesi eğitiminde sosyalleşmeyi öğrenirler ve dışa dönük bireyler olurlar. Eskisi gibi dışarıda arkadaşlarıyla vakit geçiremeyen çocukların oyun ve öğrenme ihtiyaçlarını bu eğitimler karşılar.

-Her çocuğun anaokuluna-oyun grubuna başlama yaşı değişkenlik gösterir. Çocuğunuzun gelişim düzeyi ve bu konudaki hazır bulunuşluğu çok önemlidir. Okulumuzun uzman kadrosundan bu konu hakkında yardım alabilirsiniz. Bizim önerdiğimiz yaş gruplarımız; 15-35 Ay ebeveynli oyun grubu. 36-48 Oyun Grubu. 48-60 Ay Okul Öncesi Eğitimidir.

-Çocuklar ilk 6 yıl içinde bilişsel, fiziksel ve sosyal açıdan gelişimlerini büyük ölçüde tamamlar. 3 yaşına kadar bir çocuğun beyni, bir yetişkinden 2.5 kat fazla çalışır. Zeka gelişiminin yüzde 70’lik kısmı ise 7 yaşına kadar tamamlanır ve öğrenme becerisi de bu yaşta gelişir. Bu nedenle ilk 6 yıllık süreçte anne-babanın her fırsatta çocuğa sevgi dolu yaklaşımı ve çeşitli aktivitelerle onunla zaman geçirmesi zeka gelişimini olumlu yönde etkiler. Her yaş döneminde ise çocuklarla farklı aktiviteler yapılması gerekir. İyi ve ilgili bir eğitim programı ile çocuk sıkılmaz ve bıkmaz. Çocuklarımız okuldayken “eğlenerek öğrenme” üzerine kurulu programlarımızla vakit geçiriyor. Eğlenirken öğreniyor ve hiç sıkılmıyorlar

-Bizim için önce çocuk, önce sağlık. Okula başladığı zaman çocuğun hastalıklar ile buluşması ihtimali, evde oturmasına oranla daha yüksek olacaktır ama çocuklarımız da bir şekilde okula başlayacaklar ve yedi yaşında da olsa üç yaşında da olsalar bağışıklık sisteminin güçlenebilmesi adına bir çeşit mikropları tecrübe edecekler. Wellkids-İyi Gelecek Anaokulu olarak bizim bakışımız, bu sürecin çocuklar için olabilecek en güçlü şekilde atlatabileceği bir ortam sunmamız şeklindedir. Kalabalık olmayan, nefes alan, hijyenik olan ve aydınlık bir okul tabii ki olasılığı azaltacak faktörlerdendir.

-İkisinin arasındaki farklardan bir tanesi de çocukların yaş grubudur. Küçük yaş grupları daha çok oyun grubu adı altında eğitim alırken 5 yaşından büyük çocuklarımız okul öncesi eğitimi alırlar. Oyun grubu da okul öncesi eğitime giriştir. Oyun grubunda adı üstünde daha çok oyun ve eğlence yer alırken okul öncesi eğitimde artık çocuklarımız 1. Sınıfa hazırlanacakları için ona göre eğitim alırlar. Önce oyun grubu sonra okul öncesi eğitim çocuklar için her zaman daha faydalıdır.

-Hayır şart değildir. Okulumuzda bütün çocuklar bir öğretmen yada yardımcı öğretmen eşliğinde tuvalete gitmektedir. Bezli olan öğrencilerimizi de aynı şekilde öğretmenlerimiz yardımcı olmaktadır.

-Okulumuzu gezip beğendikten sonra kayıt olmadan evvel isterseniz deneme dersi yapıyoruz. Bu deneme dersinde çocuğunuzun okula karşı olan tepkilerini görüp ona göre karar verebilirsiniz. Tabi ki de çocuklar bir deneme dersi ile okula alışamazlar. Onun için biraz sabırlı olup gerektiği yerde uzman psikoloğumuzdan yardım alabilirsiniz.

-Bazı çocuklar 1 günde alışırken bazı çocukların alışma süresi 3 ayı bulabilir. Bu durumda endişe edilecek bir şey yoktur ve normaldir. Çocuğun alışma dönemini hızlandırmak için uzman psikoloğumuzun ve öğretmenlerimizin aile ile işbirlikçi olarak çalışması ve yönergelere uyması bu dönemi hızlandıracaktır.

-Wellkids – İyi Gelecek olarak, kararlı tutumlarımızı, okul ve sınıf içindeki kurallarımızı çocuklarımıza anlayabilecekleri ve uyabilecekleri şekilde anlatıyoruz.

Sınıf yönetim tekniklerini en etkili biçimde kullanarak sınıfımızda pozitif bir atmosfer yaratıyoruz.

-Okulumuzda yemek saatleri çocukların kendilerine özel olan masalarında, yemekhanede , öğretmenler eşliğinde yenmektedir. Yemek yemede sıkıntısı olan öğrencilerimize öğretmenlerimiz yardım etmektedir.

-15-35 Aylık öğrencilerimiz “Ebeveynli Oyun Grubu”, 36-48 Aylık öğrencilerimiz “Oyun Grubu”, 48-60 Aylık öğrencilerimiz ise “Okul öncesi eğitimi” olarak kayıt yaptırabilmektedir.

-Okulumuzu ziyaret edip bizleri tanımanız, okulumuzu gezmeniz bizim için çok önemli. Bizleri tam olarak tanıyıp, güvendikten sonra okulumuza tekrar gelerek gerekli formları doldurup kayıt yaptırabilirsiniz.

-Yarım gün gelen öğrencilerimiz sabah 09.00-13.00 yada 13.00-17.00 saatlerinde, tam gün gelen öğrencilerimiz ise 09.00-17.00 saatleri arası eğitim görmektedir.

-Sınıflarımız 10-12 kişiliktir.

-Sınıfları çocukların gelişim düzeylerine ve yaşlarına (aylarına) göre oluşturuyoruz.

-Sınıfların yoğunluğuna ve yaş grubuna göre 1 sınıfta olan öğretmen sayımız değişkenlik gösterebiliyor. Derslere genellikle 2 öğretmenimiz giriyor.

-Evet. Okulumuzda yardımcı öğretmen ve yardımcı ablalarımız bulunmaktadır.

-Kurucu müdürlerimiz bu işin içinden gelmiş öğretmenlerdir.

-Öğretmen sirkülasyonumuzu olabildiğince az tutmaktayız. Uzun zamandır aynı öğretmenlerimiz ile çalışmaktayız.

-Çocuklarımıza uyguladığımız eğitim programı 3 kısımdan oluşmaktadır. Oyun-Eğitim-Spor. Bu 3 ana unsuru sürekli göz önünde bulundurarak M.E.B’nın vermiş olduğu müfredat doğrultusunda derslerimiz yapılır.

-Branş derslerimiz; İngilizce-Müzik-Jimnastik-Satranç-Temel Hareket Eğitimidir. Her branş dersinin öğretmeni farklıdır. Jimnastik ve Temel Hareket eğitimi dersi dışındaki öğretmenlerimiz dışarıdan gelmektedir. Belirtilen branş derslerine ücret ödemeyeceksiniz.

-Okulumuzu diğer okullardan farklı yapan bir unsurumuz; donanımlı jimnastik salonumuz ve çocukların daha çok hareket edebilmelerine olanak sağlayan birden fazla sınıfımız ve Soft-play oyun alanımızdır. Çocuklar okulumuza geldiğinde bütün bir gününü sadece masa etkinlikleri ile değil jimnastik-drama-oyuncak sınıfı-softplay oyun alanları ile gün boyu etkin olarak, sıkılmadan kalmaktadırlar.

-Okulumuz renkli ve çocukların çok sevdiği tarzda özel olarak dizayn edilmiştir. Okulumuzda farklı büyüklükteki 3 sınıf- 1 Softplay oyun alanı – 1 Donanımlı Jimnastik salonu- Çocukların rahat edebileceği şekilde dizayn edilmiş çocuklara özel tuvaletler- Yemekhane ve 100m2 bahçemiz mevcuttur.

-Genellikle yazın ve havanın güzel olduğu zamanlarda dışarıya çıkıp öğretmenleri ile etkinlik ve faaliyetlerini orada yaparlar.

Okulumuzda kullanılan bütün oyuncaklar ve eğitim malzemelerimiz insan sağlığına uygundur. Belirli aralıklarla dezenfeksiyon işlemleri kurumumuzca yapılmaktadır.

-Okulumuz sabah 08.00’da açılıp 18.00’da kapanıyor.

-Öğretmenlerimizle ve kurumumuzla okulumuzun 0532 345 93 55 no’lu telefon numarasından okul saatleri içerisinde her zaman iletişime geçebilirsiniz.

-Çocukların kendini rahat hissedebileceği her kıyafeti okulumuzda giyebilirler.

-Çocuğunuzu onun dikkatini dağıtmayacak şekilde tabi ki de her zaman ziyaret edebilirsiniz.

-Çalışan ebeveynlerimiz için sabah 08.00-18.00 saatleri arasında nöbetçi öğretmenlerimiz okuldadır.

-Çocuklar okula ilk geldiklerinde dolaplarında olan temiz ayakkabıyı giyip, dışarıdan geldiği ayakkabıyla değişim yapılır. Her çocuğun kendine özel kıyafet ve ayakkabı dolabı bulunmaktadır.

-Okulumuzda; Kahvaltı – Öğlen Yemeği – İkindi Kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemeğimiz mutfak çalışanımız tarafından özenle hazırlanmaktadır.

-Kahvaltı: 09.30 , Öğlen: 12.30 , İkindi Kahvaltısının saati ise 15.30’dur

-Çocuklarımıza doyacakları kadar, yeterli bir şekilde yemek veriliyor.

Yemek menümüz okul müdürümüz tarafından çocukların sağlıklı bir şekilde yiyebilecekleri malzemeleri özenle seçerek hazırlanıyor.

Yemek menümüz velilerimize aylık olarak verilecektir. Velilerimiz isterlerse eğer özel “Wellkids” Programından da yemek listesini görebilirler.

Hayır. Paketli, sağlıksız gıdaları çocuklarımızdan mümkün olduğunca uzak tutuyoruz. Ana ve ara öğünlerin hepsi okulumuzda mutfak personelimiz tarafından titizlikle hazırlanmaktadır.

Her okulun çıkışında sınıflar koridorlar, kapı kolları ve tuvaletler titizlik ile temizleniyor. 2 Hafta da bir detaylı temizlik yapılıyor. Haftada 1 ve gerektiği zamanlarda okulumuza ait ULV Dezenfeksiyon cihazı ile okulumuz detaylı dezenfekte edilmektedir.

Oyuncaklarımız her haftanın sonunda ulv makinemiz ile temizleniyor. Her ayın sonunda ise sirkeli suda 1 gün bekletilip silinip temizleniyor.

Tuvaletlerimiz her gün temizleniyor. Haftada 1 ve gerektiği zamanlarda da ULV cihazımız ile dezenfekte ediliyor.

Okulumuzun temizlik düzeni ; Her gün yüzeysel temizlik- Haftada 1 ULV cihazı ile dezenfeksiyon ve Ayda 1 detaylı temizlik olarak ihtiyaca göre düzenleniyor.

Öğretmenlerimiz çocuklarla sağlıklı iletişim kurarak sürekli yanlarında duruyorlar ve her türlü ihtiyaçları için yardımcı olmaktadırlar.

Tuvaletlerimizi kendi evimizden farklı tutmuyoruz. Çocukların hijyenleri için her türlü malzememiz bulunmaktadır. Tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve sabun kullanmaktayız.

Evet. Kendi ihtiyaçlarını söyleyebiliyorlarsa kendileri söylediğinde gidebilecek. Söylemeyen çocuklarımız olduğunda öğretmenlerimiz belirli aralıklarla çocuklara tuvaletin var mı? Sorusunu yöneltip tuvalete götüreceklerdir.

Öğretmenlerimiz ve yardımcı öğretmenlerimiz ilgileniyorlar.

Servisimiz 04.02.2021 Tarihi itibariyle yoktur. Talep olduğu takdirde tekrardan servis hizmetimiz olacaktır.

Servis fiyatları UKOME’ nin belirlemiş olduğu KM bazında fiyatlarından yapılmaktadır. Artı olarak hostes ücreti vardır.

Okulumuzun servis kullanan öğrencileri arasından whatsapp grubumuz vardır buradan istediğiniz her zaman ulaşabilirsiniz.

Okulumuzda uyku saati bulunmamaktadır.

Okulumuzda Uzman Psikoloğumuz görev almaktadır.

Velilerimize en ufak bir belirtide dahil çocuklarını okula göndermemelerini rica ediyoruz.

İlk yardım dolabımızda gerekli malzemelerimiz mevcut. Bilgi sahibi öğretmenimiz gerekli ilk yardımda bulunuyor.

Evet. Durumun acilliğine göre velilerimizle her zaman iletişim halindeyiz.

Evet. Bu tarz konular için gerekli bakanlıklardan onayımız alınmıştır.

Velimizin önceden okulumuza konu hakkında bildirimde bulunması gerekir. Eğer bildirimde bulunmadıysa çıkış esnasında çocuğun velisi aranı alacak kişinin kimliğine bakılarak verilir.

Uzman psikoloğumuzla ve öğretmenlerimizle randevulu bir şekilde her zaman görüşebilirsiniz. Her dönem başı, ortası ve sonunda toplantılar yapılmaktadır.

Kurumumuzda 16 adet, geriye dönük kayıt tutabilen kameralar mevcuttur.

Wellkids – İyi Gelecek olarak sınıfların internette yayınlanmasını çocuğun gelişimi ve mahremiyeti açısından doğru bulmuyoruz. Ancak kameraları okulumuzun lobisinden her zaman izleyebilirsiniz.(Pandemi dolayısıyla şuanda çocuklar varken içeriye veli kabul edemiyoruz)

Çocukların sürekli hareket halinde olduğu gerçeğinden yola çıkılarak, onların düşmesi ya da zarar görmesi mümkündür. Ancak Wellkids – İyi Gelecek olarak etkili ve çocukların başıboş kalmalarına engel olacak bir program uyguluyoruz. Bunun yanında sınıf mevcutlarını ideal sayıda tutarak kalabalık sınıf ortamlarının oluşmasını engelliyoruz. Özellikle küçük yaş gruplarında sınıf sorumlusu öğretmenimizin yanında, yardımcı öğretmenlerimizi de bulunduruyoruz.

Özgüvenli, yaratıcı, kolay sosyalleşebilen, kendi öz disiplinini kurabilen, kendisine ve çevresine saygı ve sevgi duyan, öğrenmeyi seven, çalışmayı ve üretmeyi seven kendileriyle ve dünya ile barışık, spor ile iç içe olan bireyler olsunlar istiyoruz.

Evet.Tarihleri her sene değişiklik gösterebilir takipte kalabilirsiniz.

Okulumuzu ziyaret etmeden, bizler ve okulumuz hakkında bilgi sahibi olmadan, çocuğunuzu hangi şartlar altında nasıl bir okula yollayacağınız konusunda bir fikir sahibi olmadan sizlere bir fiyat vermenin çok doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bu imkânlarla hizmet ve eğitim veren okullar ve Kreşler kıyaslandığında uygun bir fiyat politikası uygulamaktayız. Kredi kartı, havale ve nakit olarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yarım günlerde Öğle Yemeği”, Servis ve hostes ücreti, Okul öncesi eğitimi için kitap seti fiyatlara dahil DEĞİLDİR.

Hayır. Böyle bir uygulama hiçbir anaokulunda olmadığı gibi bizlerde de bulunmamaktadır.

Okul öncesi kitap eğitim seti dışında kırtasiye ücreti alınmamaktadır.

Kredi kartına taksit imkanımız vardır ama bankalar taksit yapıldığında belirli bir miktarda komisyon ücreti almaktadırlar.

Okulumuz tüm resmi tatil ve bayramlarda kapalıdır.

Raporlu hastalık dışında telafi derslerimiz olmamaktadır.

Şuanlık sadece Kurtköy şubemiz bulunmaktadır.

https://www.wellkids.com.tr/covid-19-tedbirlerimiz/ kısmından inceleyebilirsiniz.

Öğretmenlerimiz; Çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi lisans ve ön lisans mezunudur. Öğretmenlerimiz tecrübelidir.